logo
Jesteśmy w stanie poprawić Twoją produkcję i znaleźć dla Ciebie najbardziej optymalne zastosowania.
Zadzwoń:
794 129 127

Automatyczna prostowarka do drutu

Prostowarka-do-drutu-render

Prostowarki do drutu gładkiego i żebrowanego

Prościarki do drutu firmy WiR Automation to nowoczesne maszyny do obróbki drutu, oparte na rotorowym układzie prostującym. Niezależne napędy oraz wysoka prędkość rotora do 9000rpm pozwalają osiągnąć taką samą precyzję prostowania przy różnych jakościach stali i rozmiarach drutu. Atutem naszych prostowarek jest wysoka wydajność urządzenia przy relatywnie niskiej cenie.

Prościarki WiR Automation to kompleksowe rozwiązanie do prostowania i cięcia drutu ze zwoju. Prościarka składa się z trzech modułów.

Pierwszym modułem jest odwijak kręgów, przystosowany do odwijania drutu ze zwojów o maksymalnej wadze do 3,5 ton. Następnie drut trafia do modułu prostującego czyli prościarki. Prościarka posiada solidną i ciężką konstrukcję wykonaną z grubościennych profili stalowych.

Prościarka wyposażona jest w trzy stacje rolek ciągnących. Każda stacja posiada niezależny napęd przekazywany przez  walcowe przekładnie zębate o dużej sprawności. Prostowanie drutu odbywa się  we  wrzecionie obracającym się z prędkości do 9000rpm. Niezależne regulowane napędy wszystkich komponentów, pozwala osiągnąć taką samą precyzję prostowania przy różnych jakościach stali i rozmiarach drutu.

Na koniec drut jest odcinany z precyzją ±0.5mm, dzięki zastosowaniu precyzyjnego i szybkiego mechanizmowi z serwonapędem. Cięcie odbywa się bez zatrzymywania co pozwala uzyskać wysoką wydajność. Automatyczny zasobnik pozwala na odebranie odpowiedniej ilość drutów bez potrzeby zatrzymywania linii. Całość sterowana jest za pomocą sterownika PLC z poziomu panelu dotykowego, umożliwiającego regulację dowolnego parametru.

Automatyczna prostowarka do drutu
Automatyczna prostowarka do drutu

PARAMETRY TECHNICZNE

Oferowane prosciarki mogą występować w przeróżnych konfiguracjach.
Poniżej lista standardowych rozwiązań.

Odwijak drutu

Moduł prostujący

Stół odbiorczy

Zapraszamy do kontaktu

Prościarki produkcji WiR Automation posiadają Deklarację zgodności CE.

Obsługa wymaga jedynie regulacji mechanizmów maszyny oraz nadzoru. Urządzenie zasilane jest wyłącznie energią elektryczną.

Wykonywane przez nas prostowarki – podobnie jak inne maszyny naszej produkcji – objęte są gwarancją i serwisem przez okres 2 lat od daty produkcji.

Wyślij zapytanie

DANE KONTAKTOWE

WiR Automation
Waryszewski i Rymkowski Sp. J.

NIP: 5342584082
REGON: 380534715

Email

Adres siedziby

Grodziska 15,
05-870 Błonie


Telefon

Wyślij prośbę o kontakt

© Copyright WiR Automation | by Sem Vision

Call Now Button
MENU KATEGORIE