logo
Jesteśmy w stanie poprawić Twoją produkcję i znaleźć dla Ciebie najbardziej optymalne zastosowania.
Zadzwoń:
794 129 127

Paletyzator, paletyzator do worków

paletyzator-glowny

Paletyzacja jest najczęściej automatyzowanym procesem w produkcji. Układanie paczek, kartonów czy zgrzewek przy użyciu maszyn paletyzujących pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze a także pozwala uniknąć błędów związanych z czynnikiem ludzkim i zwiększyć bezpieczeństwo w miejscu pracy. W ofercie naszej firmy posiadamy wiele kompleksowych rozwiązań z zakresu paletyzacji, które dobieramy i dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta są to między innymi: paletyzatory kartezjańskie, paletyzatory płytowe czy zrobotyzowane stanowiska do paletyzacji. Dodatkowo każdy z oferowanych paletyzatorów może być wyposażony w systemy transporterów produktu, magazyn palet, system transporterów palety czy owijarkę do palet. Proces odwrotny do paletyzacji to depaletyzacja.

Paletyzator kartezjański

Paletyzator kartezjański firmy WIR Automation to nowoczesne, uniwersalne rozwiązanie dla  średnich oraz niskich wydajności.  Paletyzator pracuje w prostokątnym układzie współrzędnych XYZ oraz może posiadać dodatkową oś obrotową chwytaka. Dużą zaletą polaryzatora jest uniwersalność i elastyczność dzięki zastosowaniu  odpowiedniego chwytaka  w zależności od potrzeb klienta możemy układać na palecie dowolne produkty: pudełka, kartony, worki, słoiki. Proces paletyzacji może odbywać się układając po jednym produkcie ale również mogą być przekładane całe rzędy czy też całe warstwy produktu. Pozostałe zalety to bardzo kompaktowa konstrukcja oraz stosunkowo niski koszt inwestycji.

Paletyzator płytowy
WIR Automation

Paletyzator warstwowy inaczej zwany płytowym to urządzenie skierowane do wysokowydajnych linii produkcyjnych. Działanie paletyzatora polega na formowaniu całej warstwy produktów na specjalnej płycie z tworzywa, przejechaniu płyty z pełną warstwą  nad układaną paletę i następnie wyciągniecie płyty ślizgowej zostawiając produkty na palecie. Paletyzator warstwowy to solidna konstrukcja na którą składają się dwie kolumny pracujące w osi pionowej oraz płyta ślizgowa przesuwająca warstwy w osi poziomej. Urządzenie zostało zaprojektowane, tak aby uzyskać jak największą wydajność, przy zminimalizowaniu zapotrzebowania na energię oraz prac konserwujących.

Regulowane przeciwwagi w które został wyposażony paletyzator minimalizują energię potrzebną na podniesienie windy z pełną warstwą. W paletyzatorze zostały użyte najnowsze technologie z dziedziny automatyki. Wszystkie ruchy liniowe realizowane są przy użyciu niezwykle trwałych i precyzyjnych prowadnic liniowych HIWIN. Sterowanie paletyzatorem jest bardzo intuicyjne, odbywa się przy pomocy dotykowego panelu HMI, który jest w języku polskim. Dodatkowo możliwość podpięcia urządzenia do internetu daje nam możliwość natychmiastowej zdalnej pomocy w razie jakichkolwiek problemów z pracą paletyzatora.

paletyzator-pal15-22
Zapraszamy do kontaktu

Paletyzator do worków

Paletyzator do worków, to specjalny typ paletyzatora kartezjańskiego przystosowany do paletyzacji szerokiego zakresu worków.  Paletyzator współpracuje z dowolną workownicą i może być również wyposażony w przenośnik / wytrząsacz, który układa materiał wewnątrz worka. Paletyzacja przy użyciu oferowanego urządzenia składa się z następujących kroków: worek pobierany jest z przenośnika i unoszony na odpowiedni poziom z którego odbierany jest przez chwytak, następnie chwytak  przejeżdża z workiem w płaszczyźnie poziomej XY na odpowiednie miejsce nad paletą gdzie zrzuca worek. Paletyzator został dostoswany do pracy z paletami przemysłowymi 1000×1200.

Zrobotyzowane stanowisko paletyzujące

Podstawową zaletą użycia robota przemysłowego jest jego uniwersalność, dzięki czemu przy użyciu robota możemy zrealizować nawet najbardziej złożone i skomplikowane zadanie paletyzacji. Robot w jednym cyklu może wykonywać różne operacje: przenoszenie lub układanie produktów o różnych kształtach, masach czy gabarytach; pobieranie produktów z więcej niż jednej linii oraz odkładanie na więcej niż jedno pole odkładcze.

Dodatkowo stanowisko może być wyposażone w system wizyjny dzięki czemu produkt może być dostarczony w sposób nieuporządkowani czy nawet może być wykonywana selekcja. Po zmianie chwytaka i programu robot w stosunkowo krótkim czasie może być zaadaptowany do zupełnie innego zadania.

Jeśli w twoim zakładzie istnieje potrzeba układania kartonów, pudełek na palecie to na pewno ten proces może zostać zautomatyzowany. Skontaktuj się z nami, a pomożemy dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie.

 

W wysyłanym zapytaniu postaraj się odpowiedzieć na następujące pytania:

Rodzaj paletyzowanego produktu? (karton, zgrzewka, worek, skrzynia)

Rozmiar paletyzowanego produktu? (wymiary, waga)

Wymagana wydajność systemu? (ilość produktów/min)

Czy są inne paletyzowane produkty? Jak często wymagana jest zmiana paletyzowanego produktu?

Zapraszamy do kontaktu

Wykonywane przez nas paletyzatory – podobnie jak inne maszyny naszej produkcji – objęte są gwarancją i serwisem przez okres 2 lat od daty produkcji.

Wyślij zapytanie

DANE KONTAKTOWE

WiR Automation
Waryszewski i Rymkowski Sp. J.

NIP: 5342584082
REGON: 380534715

Email

Adres siedziby

Grodziska 15,
05-870 Błonie


Telefon

Wyślij prośbę o kontakt

© Copyright WiR Automation | by Sem Vision

Call Now Button
MENU KATEGORIE