logo
Jesteśmy w stanie poprawić Twoją produkcję i znaleźć dla Ciebie najbardziej optymalne zastosowania.
Zadzwoń:
794 129 127

Przenośniki taśmowe rolkowe
oraz łańcuchowe

Przenośniki taśmowe rolkowe oraz łańcuchowe

Przenośniki Taśmowe

Przenośniki (tzw. transportery) taśmowe znajdują szerokie zastosowanie w niemal wszystkich gałęziach przemysłu. Duża różnorodność taśm transportowych, pozwala na szereg możliwości.

Przenośniki taśmowe składają się ze stołu, po którym suwa się taśma oraz nóg podtrzymujących. Taśma umożliwia przesuwanie większości produktów. Ograniczeniem przenośników taśmowych jest udźwig. Nie nadaje się ona do transportu ciężkich elementów.

Zakręty Taśmociągów
Przenośniki taśmowe rolkowe oraz łańcuchowe

Przenośniki najczęściej stosowane są do transportu drobnych ładunków, takich jak: kartony, skrzynki, czy worki. Dodatkowo znajdują zastosowanie w liniach montażowych, pracach magazynowych oraz w rolnictwie.

Transportery ( podajniki ) taśmowe cechuje stabilna konstrukcja ramy i podpór zrobionych z profili stalowych. Taśma transportowa ślizga się po specjalnym blacie wykonanym ze stali lub tworzywa. Jako napęd stosujemy silnik elektryczny z przekładnią ( tzw. motoreduktor ) lub elektrobęben. W przenośnikach taśmowych możliwe jest stosowanie układu rewersyjnego kierunku transportu.

Najczęściej stosowane taśmy to:

PVC

Poliuretanowe

Gumowe

Silikonowe

Kauczukowe

Z filcu

Oferujemy taśmy transportowe o różnych grubościach i z różną strukturą wierzchnią ( gładka, antypoślizgowa, czy gripp ).

Zapraszamy do kontaktu

Przenośniki Rolkowe

Przenośniki rolkowe transportują produkty lub palety na rolkach, które są napędzane za pomocą silnika lub bierne (wtedy produkt transportowany jest przez człowieka lub grawitacyjnie). Napędzane przenośniki rolkowe należą do jednych z najszerzej stosowanych na rynku. Charakteryzuje je możliwość transportu ładunków o znacznym ciężarze.
Na konstrukcję transportera rolkowego największy wpływ ma oczywiście zakres nośności. Np. do 1000 kg/m – służą w szczególności do przenoszenia towaru na euro paletach. Z kolei o nośności decyduje rodzaj napędu oraz zastosowane rolki. Przenośniki rolkowe są najczęściej napędzane łańcuchowo.

Parametry przenośników takie jak długość, szerokość robocza, podziałka i średnica rolek, prędkość, czy wysokość projektujemy według potrzeb wewnętrznej logistyki zakładu.

Przenośniki możemy wyposażyć w przemienniki częstotliwości, dzięki temu zapewniają łagodny start i zatrzymanie transportowanego towaru. Konstrukcja modułowa umożliwia rozbudowę oraz modernizację rozmieszczenia przenośników w dowolnych rozmiarach i kształtach.

System bocznych profili nośnych pozwala w prosty sposób dokonać zarówno montażu, jak i demontażu poszczególnych rolek bez rozmontowania całej konstrukcji. Dzięki czemu modernizacji można dokonać prosto i szybko. Profile boczne pozwalają dodatkowo na łatwe łączenie kolejnych modułów transporterów.

Przenośniki taśmowe rolkowe oraz łańcuchowe
Przenośniki taśmowe rolkowe oraz łańcuchowe

Przenośniki Łańcuchowe

Przenośniki łańcuchowe, inaczej zwane transportery, najczęściej są wykorzystywane do transportu ładunków o znacznych wymiarach a także o dużej masie, nie przekraczającej 1500 kg. Najczęściej używane są do transportu europalet.

Transport ładunku odbywa się na łańcuchach, które są napędzane wałkiem wychodzącym z motoreduktora. Poruszają się po specjalnych prowadnicach wykonanych z twardego, nieścieralnego tworzywa.

Przenośniki tego rodzaju nie mają skomplikowanej budowy, wręcz przeciwnie odznaczają się prostymi rozwiązaniami. Ponadto charakteryzują się wysoką niezawodnością, odpornością na zanieczyszczenia oraz dużą wydajnością. Ich dodatkowym atutem są niskie koszty konserwacji, serwisu a także obsługi.

Wyślij zapytanie

DANE KONTAKTOWE

WiR Automation
Waryszewski i Rymkowski Sp. J.

NIP: 5342584082
REGON: 380534715

Email

Adres siedziby

Grodziska 15,
05-870 Błonie


Telefon

Wyślij prośbę o kontakt

© Copyright WiR Automation | by Sem Vision

Call Now Button
MENU KATEGORIE