logo
Jesteśmy w stanie poprawić Twoją produkcję i znaleźć dla Ciebie najbardziej optymalne zastosowania.
Zadzwoń:
794 129 127

Układ Sterownik PLC + Panel operatorski HMI

Oprócz sterownika PLC, który steruje maszyną niezmiernie ważnym elementem jest panel operatorski HMI (Human Machine Interface). W ostatnich latach panele operatorskie przeszły niesamowitą rewolucję i stanowią powszechnie wykorzystywane w automatyce i wszelkiego rodzaju liniach technologicznych elementy maszyn.

Stanowią one interfejs między operatorem a urządzeniem wspierając tym samym użytkownika w obsłudze aplikacji. Są niejako pośrednikiem w wymianie informacji pomiędzy człowiekiem a operacjami na linii produkcyjnej.

Zapraszamy do kontaktu

Obecnie najczęściej stosowane panele operatorskie hmi posiadają ekran dotykowy, dzięki któremu w swobodny sposób operator steruje urządzeniem wpisując dane dostosowane do potrzeb produkcji.

Dodatkowym atutem jest zdalna obsługa urządzenia za pomocą dowolnej przeglądarki internetowej oraz możliwość jego rozbudowania.

Nie da się ukryć, że obsługa z poziomu panala operatorskiego HMI to ceniona, nowoczesna i niezastąpiona już dziś forma obsługi urządzeń przemysłowych i nie tylko.

Panele sterownicze mają szerokie spektrum możliwości i oferują różnorodne funkcje, takie jak kontrolowanie istotnych procesów produkcyjnych, zadawania parametrów z poziomu ekranu, alarmowanie, informowanie o niepożądanych zjawiskach. Ponadto służą do wizualizacji, prezentowania oraz archiwizacji danych itd.

Pragniemy przedstawić kilka uniwersalnych rozwiązań połączenia panelu ze sterownikiem PLC.

Każde z rozwiązań można swobodnie łączyć i modyfikować.

Wyślij zapytanie

Call Now Button