logo
Jesteśmy w stanie poprawić Twoją produkcję i znaleźć dla Ciebie najbardziej optymalne zastosowania.
Zadzwoń:
516 653 504
797 125 127 

Zgrzewarka wielopunktowa do siatek zbrojeniowych

W 2018 roku rozpoczęliśmy prace przy modernizacji urządzenia do zgrzewania siatek zbrojeniowych.

Zakres modernizacji polegał na montażu wózka rozkładającego druty, wózka wsuwającego oraz szybkiego wózka wyciągającego siatkę z drugiej strony zgrzewarki. Główna konstrukcja maszyny została wykonana z profili aluminiowych.

Wózek rozkładający drut wzdłużny rozkłada go na specjalnie przystosowanym stole, który umożliwia ręczne rozłożenie drutów o długości do 6000 mm.

Składa się on z dziesięciu siedmiometrowych korytek, ustawianych ręcznie za pomocą korbek zgodnie z życzeniem Klienta. Wszystko umieszczone jest na aluminiowym profilu. Korytko umożliwia wprowadzenie drutu pod same elektrody zgrzewarki. Co więcej nad korytkami porusza się wózek wpychający druty do modułu zgrzewania. Wózek został napędzony serwo silnikiem.

Zapraszamy do kontaktu

Wspomniany wózek rozkładający druty porusza się nad korytkami oraz wózkiem dopychającym druty. Ma on za zadanie zastąpienie ludzkiej pracy, poprzez automatyczne rozkładanie drutu do korytek. Zrzut drutu odbywa się za pomocą siłownika pneumatycznego. W celu zmiany średnicy drutu należy wymienić kilka elementów podających drut oraz zmienić szczelinę przez którą spada drut. Wózek jest sterowany numerycznie. Miejsce gdzie ma zostać zrzucony drut jest regulowane czujnikami umieszczonymi na wózku, które sprawdzają położenie korytek. Dodatkowo czujnik optyczny znajdujący się na wózku odpowiada za kontrolę czy drut spadł z wózka, a drugi kontroluje czy drut znalazł się w korytku. Rozkładanie jest wykonywane w czasie, gdy poprzednie druty są zgrzewane – dla wariantu o 14 drutach wzdłużnych odstęp pomiędzy zakończeniem siatki zgrzewanej a rozpoczęcie następnej wynosi około 3,5 sekundy. Średnica drutu nie ma żadnego wpływu na otrzymane osiągi. Maksymalna długość rozkładanego przez wózek drutu to 3 500 mm.

Zgrzewane siatki są przechwytywane z drugiej strony zgrzewarki i przesuwane po specjalnych prowadnicach. Po całkowitym zgrzaniu siatka jest zrzucana na paletę znajdującą się pod prowadnicami. Miejsce zgrzein jest ustawiane z poziomu panelu operatorskiego HMI.

Ze względów bezpieczeństwa wokół maszyny postawiliśmy ogrodzenie, tak by niepowołane osoby nie mogły wejść w obszar pracującej maszyny.

Dzięki przeprowadzonej modernizacji można było zredukować ilość personelu z dwóch do jednego pracownika. Ponadto znacząco podniosła się wydajność co przełożyło się na wzrost produkcji w zakładzie.

Wyślij zapytanie

Call Now Button