logo
Jesteśmy w stanie poprawić Twoją produkcję i znaleźć dla Ciebie najbardziej optymalne zastosowania.
Zadzwoń:
794 129 127

Zgrzewarka wielopunktowa do siatek zbrojeniowych

Zgrzewarka wielopunktowa

Nasza oferta obejmuje szereg nowoczesnych i niezawodnych zgrzewarek punktowych:

 • stacjonarnych
 • podwieszanych, znajdujących zastosowanie w przemyśle i produkcji jednostkowej

Dostarczamy również zgrzewarki garbowe o różnej mocy. Projektujemy i produkujemy specjalne urządzenia spawalnicze według wymagań klienta. Dostarczany przez nas sprzęt pochodzi od marki będącej pionierem w Europie. Maszyny są trwałe i niezawodne. Wyposażone w mikroprocesorowy sterownik parametrów zgrzewania, chłodzenie wodą oraz bezsmarowe elementy pneumatyczne. Gama wyposażenia, rodzaje stosowanych transformatorów oraz szeroki zakres mocy i sił zwarcia. Wszystko to pozwala na dobór odpowiedniej spawarki do każdego zadania. Oferta obejmuje niezawodne zgrzewarki punktowe. Zgrzewarka zbudowana jest w postaci kolumny nośnej wyposażonej w dwa ruchome ramiona ze sprzętem spawalniczym. W korpusie znajduje się zespół transformatorów inwerterowych o częstotliwości pośredniej 1000 Hz, o mocy 160 kVA (P = 50%) i prądzie zwarciowym 42 kA.

W 2018 roku rozpoczęliśmy prace przy modernizacji urządzenia do zgrzewania siatek zbrojeniowych.

Zakres modernizacji polegał na montażu wózka rozkładającego druty, wózka wsuwającego oraz szybkiego wózka wyciągającego siatkę z drugiej strony zgrzewarki. Główna konstrukcja maszyny została wykonana z profili aluminiowych.

Wózek rozkładający drut wzdłużny rozkłada go na specjalnie przystosowanym stole, który umożliwia ręczne rozłożenie drutów o długości do 6000 mm.

Składa się on z dziesięciu siedmiometrowych korytek, ustawianych ręcznie za pomocą korbek zgodnie z życzeniem Klienta. Wszystko umieszczone jest na aluminiowym profilu. Korytko umożliwia wprowadzenie drutu pod same elektrody zgrzewarki. Co więcej nad korytkami porusza się wózek wpychający druty do modułu zgrzewania. Wózek został napędzony serwo silnikiem.

Zapraszamy do kontaktu

Zgrzewarka do mat zbrojeniowych

Wspomniany wózek rozkładający druty porusza się nad korytkami oraz wózkiem dopychającym druty. Ma on za zadanie zastąpienie ludzkiej pracy, poprzez automatyczne rozkładanie drutu do korytek. Zrzut drutu odbywa się za pomocą siłownika pneumatycznego. W celu zmiany średnicy drutu należy wymienić kilka elementów podających drut oraz zmienić szczelinę przez którą spada drut. Wózek jest sterowany numerycznie. Miejsce gdzie ma zostać zrzucony drut jest regulowane czujnikami umieszczonymi na wózku, które sprawdzają położenie korytek. Dodatkowo czujnik optyczny znajdujący się na wózku odpowiada za kontrolę czy drut spadł z wózka, a drugi kontroluje czy drut znalazł się w korytku. Rozkładanie jest wykonywane w czasie, gdy poprzednie druty są zgrzewane – dla wariantu o 14 drutach wzdłużnych odstęp pomiędzy zakończeniem siatki zgrzewanej a rozpoczęcie następnej wynosi około 3,5 sekundy. Średnica drutu nie ma żadnego wpływu na otrzymane osiągi. Maksymalna długość rozkładanego przez wózek drutu to 3 500 mm.

Zgrzewane siatki są przechwytywane z drugiej strony zgrzewarki i przesuwane po specjalnych prowadnicach. Po całkowitym zgrzaniu siatka jest zrzucana na paletę znajdującą się pod prowadnicami. Miejsce zgrzein jest ustawiane z poziomu panelu operatorskiego HMI.

Ze względów bezpieczeństwa wokół maszyny postawiliśmy ogrodzenie, tak by niepowołane osoby nie mogły wejść w obszar pracującej maszyny.

Dzięki przeprowadzonej modernizacji można było zredukować ilość personelu z dwóch do jednego pracownika. Ponadto znacząco podniosła się wydajność co przełożyło się na wzrost produkcji w zakładzie.

Nasza zgrzewarka do mat zbrojeniowych elastycznie spawa podkładki zbrojeniowe do betonu. Od kręgów po specyfikacje. Zaletą systemów napawania jest ich wszechstronność i możliwość dostosowania do potrzeb klienta. Linia produktów imponuje dokładnością, elastycznością i terminową produkcją niestandardowych podkładek do kołowrotków.

Dzięki modułowej budowie systemu może sprostać wymaganiom różnych klientów. Spawanie inwertorowe jest stosowane ze względu na:

 • progresywną i bezodpadową produkcję
 • drogie cięte podkładki wzmacniające
 • niskie wartości mocy przyłączeniowej zapewniające wydajność i oszczędności

Poduszki spawalnicze są powszechnie stosowane w budownictwie do wzmacniania konstrukcji, dróg i autostrad. Mogą wzmacniać:

 • fundamenty
 • wylewki
 • podłogi
 • ściany
 • sufity

Spawane stalowe maty konstrukcyjne pomagają zwiększyć wytrzymałość konstrukcji i fundamentu. Zapewniają też odporność na skurcz. Podkładka do zgrzewania zbrojenia wychodzi ze zgrzewarki wielopunktowej. Układ sterowania zgrzewarki wielopunktowej steruje ruchem:

 • podajnika drutu
 • elektrody
 • późniejszej siatki pod elektrodą

Dokładność produkcji mat konstrukcyjnych zależy od dokładności pozycjonowania układu napędowego. Zgrzewarki wielopunktowe mogą być w pełni zautomatyzowane. Operator uzupełnia palety z drutami wzdłużnymi i poprzecznymi oraz nadzoruje produkcję. Podajnik podłużnych prętów stalowych automatycznie rozwija pojedynczy drut. Wpycha go pod elektrodę, a gotową siatkę można układać w stos. Zgrzewarki do mat budowlanych cieszą się dużą popularnością wśród producentów wykonujących siatki stalowe do budowy autostrad i mostów.

Wyślij zapytanie

Call Now Button