logo
Jesteśmy w stanie poprawić Twoją produkcję i znaleźć dla Ciebie najbardziej optymalne zastosowania.
Zadzwoń:
794 129 127

Paletyzator do kartonów oraz zgrzewek PET
( PAL-30 )

W lipcu 2019 roku wykonaliśmy urządzenie do paletyzacji kartonów oraz zgrzewek PET na euro palecie. Dodatkowo, by sprostać oczekiwaniom zamawiającego cała maszyna została pomalowana specjalną farbą poliuretanową, wysoce odporną na urazy mechaniczne oraz kontakt z wodą i detergentami.

Urządzenie zostało tak przystosowane by pobierać produkty z dwóch różnych linii produkcyjnych w zakładzie – jedna z nich dostarcza produkt w postaci kartonów, druga zaś zgrzewek Pet. W zależności od wybranego programu odpowiednio orientuje i obraca towar, który następnie łączy w warstwy. Dzięki temu, że maszyna może układać artykuły w dowolnej pozycji na palecie, możliwe jest tworzenie przekładania. Tak przygotowana warstwa produktu zostaje następnie ułożona na palecie. Dodatkowo pomiędzy poszczególnymi warstwami Klient stosuje kartonowe przekładki, co zapewnia jeszcze większą stabilność oraz lepsze zabezpieczenie ładunku. Na końcu linii do paletyzacji znajduje się owijarka pozwalająca na finalne owinięcie folią całej palety.

Zapraszamy do kontaktu

Urządzenie zostało zaprojektowane, tak by idealnie wpasować się do warunków panujących na hali Klienta. Nasi konstruktorzy stanęli przed ogromnym wyzwaniem. Maszyna musiała stanąć pomiędzy słupami nośnymi hali oraz tuż pod transporterem przenoszącym zgrzewki z puszkami.

Dzięki dokładnym pomiarom, wspólnej pracy oraz świetnym pomysłom udało nam się osiągnąć cel, ale przede wszystkim zadowolenie Klienta. Potwierdzeniem tego jest fakt, że między niektórymi elementami naszego urządzenia a konstrukcji budynku jest tylko 1 cm przerwy, co wiąże się z ogromną precyzją wykonania z naszej strony.

Przed instalacją linii do paletyzacji pracę układania zgrzewek na paletach wykonywano ręcznie, co wiązało się z zatrudnieniem większej ilości pracowników. Przy załadunku produktu na palety pracowało fizycznie aż 4 ludzi. Obecnie, po wprowadzeniu do fabryki naszego urządzenia, do obsługi i załadunku wystarczy jeden przeszkolony operator, który kieruje pracą z poziomu panelu operatorskiego.

Bez wątpienia maszyna usprawniła proces paletyzacji w zakładzie i pozwoliła na redukcję etatów.

Wyślij zapytanie

Call Now Button