logo
Jesteśmy w stanie poprawić Twoją produkcję i znaleźć dla Ciebie najbardziej optymalne zastosowania.
Zadzwoń:
516 653 504
797 125 127 

Automatyczna linia do produkcji koszy zbrojeniowych

« 2 z 2 »

W marcu 2019 r. zespół naszych doświadczonych inżynierów rozpoczął prace nad nowym projektem. Naszym celem było opracowanie koncepcji automatycznej maszyny do produkcji koszy zbrojeniowych. Klientowi zależało przede wszystkim na zwiększeniu możliwości produkcyjnych, redukcji kosztów a także na zwiększeniu komfortu i bezpieczeństwa pracy w zakładzie. Po długich rozmowach i dogłębnym zapoznaniu się ze specyfiką produktu udało nam się opracować spójną koncepcję działania urządzenia.

W skład projektu wchodziły następujące elementy: prostowarka wielowałowa do drutu, magazyn wyprostowanego drutu, zgrzewarka wielopunktowa, prościarka do drutów poprzecznych, wózek przesuwający siatkę podczas procesu zgrzewania, gilotyna oraz wózek odbierający siatkę z gilotyny. Ponadto w skład maszyny wchodzą również trzy manipulatory jeżdżące po górnym torowisku, dwie giętarki oraz dwa łańcuchowe stoły odkładcze. Budowa całego urządzenia zajęła nam około pół roku.

Zapraszamy do kontaktu

Ogólne działanie linii do produkcji koszy zbrojeniowych wygląda następująco. Druty rozwijane z kłębków wprowadzane są do prostowarki a następnie wyprostowany drut jest magazynowany w buforze przed zgrzewarką. Nad nią znajduje się automatyczny podajnik prętów poprzecznych. Pręty te pobierane są z magazynu, który w razie potrzeby jest uzupełniany przez prościarkę do drutów poprzecznych znajdującą się tuż nad nim. Za odpowiedni poziom w magazynie drutu odpowiadają specjalne czujniki.

Dalej zgrzane pręty wyciągane są ze zgrzewarki za pomocą wózka. O dokładności rozstawu prętów poprzecznych decyduje zamontowany w nim serwosilnik. Wózek zatrzymuje się z dokładnością 0,1 mm oraz może poruszać się z prędkością 2 m/s. Następnie zgrzewana siatka trafia pod gilotynę gdzie jest ucinana na zadany wymiar.

W kolejnym procesie wózek numer dwa podjeżdża z uciętą siatką pod manipulator główny, który odkłada gotowy półprodukt na lewą i/lub prawą giętarkę, w zależności od wybranego programu. Giętarka zagina prostą siatkę w pięciu miejscach, w rezultacie czego powstaje kosz zbrojeniowy. Następnie za pomocą manipulatorów kosz zabierany jest z giętarki i przenoszony na łańcuchowy stół odkładczy. Ten zaś przesuwa element poza obszar roboczy urządzenia. Na jego końcu gotowy produkt jest odbierany przez pracownika i odkładany na paletę.

Sterowanie maszyny jest umieszczone w czterometrowej szafie sterowniczej, w której znajduje się serce urządzenia czyli nowoczesny komputer przemysłowy. Operator steruje maszyną za pomocą panelu HMI. W celu wykonania odpowiedniej siatki pracownik wpisuje receptury wybranego produktu.

Linia produkcyjna została wykonana zgodnie z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa. Wokół urządzenia zamontowaliśmy ogrodzenie a także cztery furtki wyposażone w rygle bezpieczeństwa, tak by  niepowołane osoby nie naruszyły strefy pracy maszyny.

Wdrożona linia do produkcji koszy zbrojeniowych w stu procentach spełniła założenia początkowe projektu. Ostatecznie dzięki bliskiej współpracy z Klientem i indywidualnemu podejściu udało nam się uzyskać zadowalający go produkt. Główny cel jaki nam przyświecał, czyli pełna satysfakcja Klienta został osiągnięty dzięki wspólnej pracy i doświadczeniu naszych pracowników.

Wyślij zapytanie

Call Now Button